288553271 1055713385046930 6116681726058050194 n

Zwierzęta występowały w filmach i reklamach praktycznie od początku istnienia mediów. Psy budzą pozytywne emocje, potrafią rozbawić lub rozczulić, radzą sobie również z nieszablonowymi zadaniami.
Filmy, w których grają psy, cieszą się dużą popularnością. Zwykle są to familijne, rozrywkowe produkcje.

Psi aktor nie musi byc psem rasowym ani też specjalnie wyszkolonym, wystarczy znajomość podstawowych komend i przyzwyczajenie psa do obecności obcych a przede wszystkim ich dotyku. Powinien być odporny na dzwięki, halas czy ostre światło.

Na planie filmowym przy zwierzaku jest jego właściciel oraz trener, który pracuje z nim przy poszczególnych scenach i dba o komfort pupila. Praca staje się dla niego zabawą, za którą  czeka go nagroda: ulubione przysmaki, aport, szarpanie. Nagrodę dostaje również właściciel, ale raczej nie jest to sposób na  wielkie zyski. Przynajmniej w Polsce.

Zdarza się, że psi aktor zarabia więcej od człowieka.  Pal, który wcielił się w rolę Lassie w filmie "Lassie Come Home" z 1943 roku, zarabiał więcej niż Elizabeth Taylor.

Psy  świetnie się sprawdzają  w promocji wielu produktów i usług. Reklamy odwołują się do przyjaźni, a także wrażliwości, inteligencji i delikatności zwierzaków.

Poza promocją produktów psy  pojawiają się również w przekazach związanych z działaniami społecznymi, w  kampaniach  na rzecz ograniczenia bezdomności czy też przeciwko porzucaniu zwierząt.

Kino miało  wielu psich bohaterów. Na planach filmowych gościły czworonogi różnych ras: owczarki niemieckie, szkockie, bernardyny, dogi czy terriery.

Wszyscy znamy amerykański film familijny o sympatycznej rodzinie Newtonów, których codzienną rutynę przerywa puchaty szczeniak. Tytułowy bohater - Bethooven, długowłosy bernardyn, wyrósł na olbrzyma, a widzowie pokochali go od pierwszego wejrzenia.

101 dalmatyńczyków - wersja jednej z najbardziej znanych kreskówek z wytwórni Walta Disney'a podbiła serca widzów nie tylko w Ameryce.

Wzruszająca historia o przyjaźni psa i człowieka, która rozgrywa się na terenie Szkocji przedstawia losy owczarka szkockiego Lessie pokazując, że miłość psa do człowieka nie zna granic i pokona każdą odległość.

Japońska produkcja o psie Hachiko opowiada historię  psa rasy akita, którego znalazł na stacji kolejowej profesor muzyki Parker Wilson. Czworonóg szybko przywiązuje się do właściciela i nie przestaje na niego czekać nawet po śmierci.

Owczarek niemiecki, który skradł serca polaków to Szarik. 9 maja 1966 roku został wyemitowany pierwszy odcinek "Czterech pancernych"  a pies Trymer, który grał Szarika stał się gwiazdą małego ekranu. Miał dwóch dublerów - Ataka i Spika. Zwierzak zagrał również psa z serialu "Przygody psa Cywila"

To tylko niektóre z wielu filmów gdzie bohaterem jest pies.


I briard może zostać gwiazdą filmową 😍

Przedstawimy filmy, bajki, reklamy i teledyski,  w których wystąpiły briardy.

 

 

                                                   My Three Sons – “Tramp” 1961     

MyThreeSonsTramp

                                                      Get Smart – Agent K-13 “Fang” 1965–66

get smart with fang 1966 horz

 

                                                 

   Top Dog – (film starring Chuck Norris – 1995) – “Reno”   

obejrzyj film briardkino                               

topdogokładki

 

0582bb1553acb066b69031262aec2da0 horz

 Kiedy Jake Slater, detektyw Wydziału Zabójstw policji San Diego zostaje przydzielony do zbadania sprawy morderstwa swojego kolegi policjanta, nie spodziewa się, że zostanie mu przydzielony bardzo niezwykły partner. Jest nim briard  Reno, niezwykle inteligentny pies zamordowanego funkcjonariusza.To rodzinne, pełne akcji i humoru kino, opowieść o psie bardziej ludzkim niż ludzie, twardym glinie o gołębim sercu i sprytnym malcu. Dla  widzów od 8 do 80 lat 😉

 

The Karate Dog

kd horz

 

 zobacz

briardkino

Ekspert komputerowy policji w Los Angeles odkrywa, że jedynym świadkiem zabójstwa starszego mężczyzny w chińskiej dzielnicy był jego pies Cho Cho, który mówi ludzkim głosem oraz ma szereg innych zdolności. Łączą swoje siły aby odnaleźć człowieka, który zamordował starego Chińczyka.

 

Świat według Bundych (Serial TV 1987-1997)

swiatwgbandy

 bandy

 Świat według Bundych amerykański serial komediowy, opowiadający o losach chicagowskiej rodziny Bundych i ich psa- briarda  Bucka (prawdziwe imię Michael)

 Denis Rozrabiaka komedia 1993ImagePreview horz

denis Dennis  jest małym łobuziakiem, który lubi robić psoty ku utrapieniu rodziców i sąsiadów. Gdy seryjny przestępca kradnie kolekcję cennych monet pana Wilsona  do akcji wkracza  Dennis i jego przyjaciel, briard Ruff.

 

 Kiss Kiss Bang Bang (2005)

zobacz film

briardkino

       Easy A

easy a

zobacz

briardkino

 

W filmie "Ne le dis à personne" z Françoisem Cluzet i muzyką U2 "With Or Without You" wystąpił briard O'PTIT LOUP de la Chaume du Bois

zobacz

briardkino

 

Sam Sheepdog of Looney Tunes fame

zobacz

briardkino

 

Sekretne życie zwierzaków domowych - Diuk

briardkino

 

Pelvis - EASILY i briard Leon

briardkino

 

Bajm - Teraz płynę

briardkino

 

 Reklama Kaufland - briard Nolan Maribe Magic

briardkino

 

Amazing Lady Złota Elita wystąpiła w reklamie Mc Donalds. O tej przygodzie  Zojki napisała jej opiekunka Ania Zioberska

''Myśl, żeby zagrać w filmie ze swoimi psami znikała i pojawiała się w mojej głowie przy okazji oglądania filmów i  reklam z psimi bohaterami. I w końcu 7 lat temu nadarzyła się okazja. We Wrocławiu był kręcony film, gdzie szukano kogoś, kto przejdzie ze swoimi psami po chodniku, a  one zaczną szczekać na lokalnego pijaczka.

Pomyślałam, żaden problem, moje psy Zojka i nieżyjąca już Zuzia szczekały na  komendę, więc ta rola nie będzie trudna. Co do odegrania roli nie miałam wątpliwości, że wykonają zadanie. Zastanawiałam się czy odnajdą się psychicznie  na planie, gdzie  jest tak dużo bodźców. Zojka i Zuzia uczestniczyły w wielu róznych seminariach, były na sesji zdjęciowej, mieszkały ze mną w hotelach, więc na przestrzeni lat były przyzwyczajane do niecodziennych dla nich sytuacji. Poznały różnych ludzi, różne scenerie, więc się zdecydowałam.

Zgłosiłam  nas i stawiłyśmy się  na  godzinę 11. Czekaliśmy w poczekalni, gdzie inne osoby powtarzały swoje teksty. Ktoś grał na gitarze, ktoś śpiewał, ktoś czytał. Po kilku godzinach okazało się, że scena z psami jest wycięta z filmu. Niestety nie zagrałyśmy, ale z drugiej strony ucieszyłam się, że możemy już pójść. Moje psy były zmęczone samym czekaniem w tym filmowym rozgardiaszu, aczkolwiek bardzo ładnie dały sobie radę w tych trudnych warunkach. Poprzednie doświadczenia z wyjazdów szkoleniowych i  z zawodów sprawiły, że świetnie sobie poradziły z hałasem i z czekaniem. Wielogodzinne czekanie to duże wyzwanie dla psów mimo, że co jakiś czas  wychodziłam z nimi na spacer a w poczekalni miały swoje miejsca, gdzie  czuły się  bezpiecznie. To doświadczenie pokazało mi jak ciężka jest psia rola na planie filmowym. Nawet zagranie małej rólki wymaga od psa umiejętności czekania i ignorowania tego, co się dzieje wokół. Dużo  zależy od psychiki psa by mógł stać się  psim aktorem.

Prawie 4 lata temu koleżanka zapytała, czy nie chciałabym, żeby Zojka zagrała w reklamie. Były zapewnienia, że najpierw nagrają zdjęcia z psem więc już nie będzie takiego długiego czekania. Niestety w przeddzień zdjęć zmarła Zuzia i nie byłam w stanie jechać z Zojką na plan. Pojechała moja koleżanka, której ufałam, która dbała o komfort psa. Zdjęcia kręcono 2 godziny, długo  skoro końcowym efektem są 3 sekundy psa na ekranie. Pomimo, że była z obcą osobą, po  powrocie widziałam, że ta przygoda ani jej nie zmęczyła ani zestresowała''

 

 

 Reklama Mc Donalds - Amazing Lady Złota Elita

  briardkino

 

 Reklama Lidl - Midnight Rose Maribe Magic (Lira) i Que Sera Sera El'bridorado (Tafla)

briardkino

 

VAIANA z Kuźni Chapionów - reklama Media Markt

vaianazkcreklamamediamarkt

 

 Filmy, w któych  wystąpiły briardykolażfilmy

 

 

 

 

  Jedyne, autorskie opracowanie: Iza Pintera & Ela Pytel. Bez zgody autora i administratora strony zabronione jest powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przetwarzanie z zastosowaniem środków elektronicznych zarówno całości jak i w częsci.