Prezentacje

Artykułem o wybitnym polskim briardzie rozpoczynamy cykl PREZENTACJE

Zapraszamy do współtworzenia tego działu i nadsyłania  na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  wspomnień, prezentacji hodowli i prezentacji Waszych briardów, zarówno tych żyjących jak i tych, które pozostają   w sercu i pamięci.

(…) musi dostać się ze mną w każde miejsce, w którym będzie potrzebny. Nie może bać się silników śmigłowca, wody czy wysokości. Jak każdy strażak (…) SAR Dog Macho – jedyny briard-strażak w Europie.

327459752 901162897812015 2499425831780237499 n

Czasami nagłe, tragiczne wydarzenia na świecie powodują chęć wspomnienia o prawdziwie pracującym briardzie, jakim był Broyt z Andaye.

14.02.2023 – Zojka -  AMAZING LADY Zlota Elita - kończy dziesięć lat.

 

316753544 1162265371057325 5245297780749409733 n

 

Dzięki Zuzi – mojemu poprzedniemu briardowi – poznałam świat psiego sportu. Po pięciu latach naszej wspólnej pracy – warsztatów, ćwiczeń i zawodów zdecydowałam się na wzięcie  Zojki. Już z pewnym doświadczeniem i wiedzą wiedziałam, jak będę prowadzić i szkolić malucha.

podsumovanie22

 

Rok 2022 to rok wielu, różnorodnych sukcesów briardów urodzonych w polskich hodowlach, a także importów zasilających rodzime pogłowie. Poniższe zestawienie pokazuje ogrom osiągnięć psów i ich właścicieli.

Próby ujęcia klamrą tak licznych danych niosą za sobą ryzyko pomyłek lub pominięcia, które nie wynikają ni z zaniedbania, ni złośliwości. Jeśli zauważycie takowe, a macie ochotę, by Wasze sukcesy zostały tutaj ujęte, bardzo prosimy o sprostowanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Pojawienie się Zuzi zmieniło moje życie.

 

316455045 854516072357050 6199003111023262996 n

Od 10 roku życia miałam psy, lubiłam się nimi zajmować, szkolić, opiekować. Być z nimi. Jednak to dopiero Zuzia zmieniła zupełnie moje życie. Ona została moim psim nauczycielem, to dzięki niej poznałam psi świat i psie sporty.

Bryamico d’oro, warto spełniać marzenia.

 bryamicologo

Na początku był chaos (i inne psiaki). A potem zaraz zjawił się Bryanek – nasz najukochańszy i najcudowniejszy Briard. Pojawił się pewnego ponurego dnia, w sumie znikąd, choć w zasadzie można powiedzieć, że był efektem 25 lat skrytych marzeń, o zjawiskowym psie widzianym na ringu na MWPR w Rybniku. Bryan potrafił rozpocząć nowy inny jakże cudowny świat. Nie był to, rzecz jasna, początek jakiegoś całego wielkiego wszechświata, ale naszego małego intymnego na pewno. Od tego momentu życie naszej rodziny nabrało całej różnorodnej palety barw, z przewagą, bez wątpienia, oczywiście koloru płowego.

     logokc           

Bo Kuźnia to nasz Dom, a każdy jej Pies jest traktowany jak Champion

 

Formalnie hodowla "z Kuźni Championów" została zarejestrowana 3.07.2003 roku, ale briardy w naszym domu zamieszkały dużo, dużo wcześniej.

Pierwszy pies tej rasy przyjechał do nas w listopadzie 1991 roku, a był to CLIPPERON Slezsky Krasavec. Pies z czeskiej hodowli, ponieważ w tym czasie w Polsce było jeszcze bardzo niewiele briardów. Pies tej rasy w naszym domu był efektem wystawowej fascynacji mojej mamy i uporu rodziców w poszukiwaniach co to za rasa oraz gdzie można takiego kupić. To jeszcze nie były czasy powszechnego internetu, więc zadanie trudne.

 bafi1

 Migdałowe oczy El’Bridorado

(…) cyfra 16 jest dla nas przeznaczeniem, bo dnia 16 mam urodziny, a moja Sara ma tatuaż 16 (…)

Szesnastka była nie tylko przeznaczeniem… była niesamowitą więzią pomiędzy nami.

 hortensaart

 HORTENSJA z Francuskiej Ulicy

 

Z Pierwszej Ligi – hodowla oparta na przyjaźni

logo1liga

 Z Pierwszej Ligi – hodowla oparta na przyjaźni Asi i Agnieszki.

Ale nie tylko…

 

Hodowlę założyła Asia w 1994 roku, a dokładnie, przydomek „z Pierwszej Ligi „ został zarejestrowany 17 października.

Importowana z Czech AYRINE z Antily (ur. 22.06.1992) rozpoczęła historię hodowli.

Jej ojcem był wybitny Zwycięzca Świata INT. Ch. ARROW Vigo, matką CHANTAL z  Ecolonu.

Ayrine okazała się wspaniałą suką hodowlaną, pozostawiając po sobie potomstwo nie tylko utytułowane, ale również stanowiące podwalinę wielu polskich hodowli.

 

 

 

Ewy Dorota Sobolta - in memoriam

.

 

dorotaaisza2

Dla przyjaciół pozostała na zawsze człowiekiem obdarzonym pasją, dowcipem i szacunkiem dla kazdego człowieka.

(...) Dorota była całym sercem kynologiem a przede wszystkim była ciepłą, pomocną osobą z niesamowitym poczuciem humoru. Oddana briardom do końca życia. Przez te lata podziwialiśmy Jej pasję dla tej cudownej rasy i wiedzę, której nikt nie jest w stanie dorównać. Nieoceniona (...)
                                                                                                                                                                             Iza i Jarek Pintera