banersport222

Zgodnie z założeniami sportowego rankingu Briardplanet w konkurencji zawodów muszą wystartować trzej reprezentaci rasy aby móc otworzyć klasyfikację.

W roku 2022 udało się spełnić kryteria jedynie w dyscyplinie Hard Dog Race, gdzie startuje liczna ekipa briardów.

Ranking roku 2022 wygrała młodziutka ZELDA z Kuźni Chapionów z Piotrem Kołosowskim. Na drugim miejscu uplasował się ULISSES z Kuźni Championów z Dianą Brett. Trzecie miejsce wywalczyła weteranka oraz matka pierwszej dwójki - OPTIMA z Kuźni Championów z Dagmarą Herman-Korytkowską. Godny uwagi jest sportowy duch Tadeusza Liszki wraz z VALKIRIĄ z Kuźni Championów (i w towarzystwie żony), który aż trzykrotnie w tym roku wziął udział w kategorii BASE HDR: w Dąbrowie Górniczej, Bydgoszczy oraz czeskich Stribnicach.

 

zelda2 horz

na zdjęciu ZELDA z Kuźni Championów

 

ulises horz

na zdjęciu ULISSES z Kuźni Championów

 

optimahoryz22

na zdjęciu OPTIMA z Kuźni Championów

 

 liszkaahdr

 na zdjęciu VALKIRIA z Kuźni Championów 

Wśród kudłatych sportowców nie może zabraknąć wzmianki o MIRACLY de la Source de MarSylia. W tym roku kilkukrotnie wystartowała w zawodach pasterskich Pastuszkowa- zawsze kończąc je na najwyższym stopniu podium.

Natomiast najbardziej wszechstronnym zawodnikiem zdecydowanie jest Zoja ( Amazing Lady Złota Elita)z Anną Matyczak. W tym sezonie może poszczycić się dwukrotnie podium w zawodach Puller, wygraną w zawodach Agility, drugą lokatą w konkurencji Jumping oraz wysokimi miejscami w dwóch zawodach dyscypliny Nosework.

zoja horzbvfd22

 na zdjęciu Amazing Lady Złota Elita

 

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i wyczekujemy przyszłorocznych sukcesów!

 

opracowanie Dagmara Herman-Korytkowska, hodowla z Kuźni Championów